Zobacz też koniecznie:

Zapisy na rok szkolny 2018/2019
Cennik na rok szkolny 2018/2019

W English 4 You parkowanie bez problemu!

Przyjdź na bezpłatną lekcję próbną!

 

Drogi użytkowniku, czego poszukujesz?

Jestem osobą dorosłą, chcę szybko i sprawnie nauczyć się skutecznej komunikacji w języku angielskim. Mój poziom to początkujący do średniozaawansowanego.

W tym przypadku idealnym rozwiązaniem wydają się nasze kursy metodą Direct. Już dziś zapisz się na bezpłatną i niezobowiązującą lekcję próbną!

Dowiedz się więcej.

Chcę zapisać dziecko na kurs języka angielskiego.

Więcej o naszych kursach dla dzieci przeczytasz tutaj:

Interesuje mnie kurs dla młodzieży gimnazjalnej bądź licealnej.

Tutaj przygotowaliśmy dla Was dwie różne oferty:

1. Możecie uczyć się skutecznej komunikacji w języku angielskim przy użyciu metody Direct Teens. Nacisk kładziony jest tu przede wszystkim na język mówiony (co często zaniedbuje się w szkole) a zajęcia prowadzone w zupenie inny, dynamiczny sposób!

2. Jeśli jednak interesuje Was głównie uzupełnienie tego, co robicie w szkole, możemy też zorganizować kurs metodą standardową.

Chcę się przygotowac do matury.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów maturalnych.

Jestem Słuchaczem zaawansowanym, interesuje mnie doskonalenie języka angielskiego na zajęciach grupowych bądź indywidualnych.

Sprawdź naszą ofertę kursów przygotowujących do certyfikatu, zajęć indywidualnych, konwersacji oraz kursów gramatycznych .

Aha - sporo o certyfikatach językowych dowiesz się również tutaj::
dr Grzegorz Trębicki - prywatne konsultacje językowe

Interesują mnie zajęcia indywidualne bądź z kolegą/koleżanką.

Zapoznaj się z nasza ofertą zajęć indywidualnych.

Chcę się nauczyć sprawnie i szybko komunikować w języku niemieckim.

Proponujemy niemiecki metodą Direct!

Jestem klientem instytucjonalnym.

Prosimy uprzejmie o kontakt.

Nie znalazłam/znalazłem tego, czego szukam.

Prosimy o kontakt. Może uda nam się coś razem wymyślić?

 

 

Coś więcej...


Na początek...
Oferta w skrócie
FAQ

Na początek...

Jakich języków uczymy?
Przede wszystkim angielskiego i niemieckiego, ale również rosyjskiego, włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Gdzie działamy?
Nasz główny oddział znajduje się w Kielcach, regularne filie w wybranych miejscowościach Województwa Świętokrzyskiego (patrz: Nasze Oddziały). Szkolenia dla klientów instytucjonalnych, kursy na zamówienie oraz ekskluzywne kursy prywatne jesteśmy w stanie przeprowadzić w dowolnej miejscowości Województwa Świętokrzyskiego.

Co jest naszym szczególnym znakiem firmowym?
Metody bezpośrednie - a więc Callan, Direct Method For English, Rapid Deutsch (a dla dzieci Talking Kids), a także specjalistyczne kursy Business English oraz certyfikatowe - przede wszystkim przygotowujące do TOEIC i TOEFL. Nie znaczy to oczywiście, że nasza oferta jest ograniczona do powyższych punktów, ale tym właśnie wyróżniamy się na tle konkurencji;)

A oto nasza oferta w skrócie:
(jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń do nas lub napisz. Zapraszamy do kontaktu!


  Kursy i szkolenie językowe - Klienci Indywidualni
  Dorośli i młodzież - kursy ogólnojęzykowe

  Dla kogo?

  Dla tych wszystkich, którzy chcieliby szybko i skutecznie nauczyć się komunikować w języku obcym.

  W jaki sposób?

  Przede wszystkim przy użyciu metod bezpośrednich (Callan, Direct English, Rapid Deutsch), dodatkowo wspieranych e-learningiem.

  Dorośli i młodzież - kursy specjalistyczne, konwersacyjne, certyfikatowe w kooperacji z Prestige School of English (polecamy zwłaszcza TOEIC i TOEFL) oraz Business English.

  Dla kogo?

  Dla najbardziej wymagających Słuchaczy na wyższym poziomie zaawansowania, chcących w profesjonalny sposób poszerzyć swoje kwalifikacje językowe.

  W jaki sposób?

  W oparciu o specjalistyczne materiały i indywidualnie opracowany program nauczania.

  Studenci - "tanie kursy studenckie" (Callan plus e-learning gratis!), Direct English, kursy przygotowujące do TOEIC i TOEFL.

  Młodzież licealna - kursy przygotowujące do matury.

  Dla kogo?

  Dla uczniów ostatnich klas liceum.

  W jaki sposób?

  W oparciu o specjalistyczne materiały renomowanych wydawnictw i arkusze maturalne CKE.

  Młodzież gimnazjalna - kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego.

  Dla kogo?

  Dla uczniów gimnazjów.

  W jaki sposób?

  W oparciu o specjalistyczne materiały zgodne z formatem egzaminu gimnazjalnego.

  Kursy językowe dla dzieci

  Dla kogo?

  Dla dzieci od 5-go do 12 roku życia.

  W jaki sposób?

  Przede wszystkim z użyciem rewelacyjnej metody Talking Kids (język angielski)

  Ekspresowe kursy języka angielskiego dla wyjeżdżających

  Dla kogo?

  Dla tych wszystkich, którzy z takich czy innych względów, błyskawicznie muszą opanować podstawową komunikację w języku angielskim

  W jaki sposób?

  Przy użyciu metod bezpośrednich dodatkowo wspomaganych specjalnie opracowanymi komponentami słownikowo-tematycznymi, umożliwiającymi sprawne porozumiewanie się w określonych sytuacjach życia codziennego i zawodowego.

  Kursy indywidualne oraz kursy na zamówienie - oferta i program kursu każdorazowo uzgadniana z klientem.  Kursy i szkolenia językowe - Klienci Instytucjonalni

  Szkolenia oraz audyt językowy dla firm i instytucji

  Organizacja zajęć z języka angielskiego w przedszkolach

  Podwykonawstwo w projektach unijnych - realizacja komponentów językowych (na zlecenie, m.in. urzędów pracy, szkół państwowych i innych instytucji). Jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy

  .

  Usługi dodatkowe - Edukacja językowa za granicą

  (w kooperacji z JDJ Bachalski - szczegóły patrz tutaj)

   

  Usługi dodatkowe - Ośrodek egzaminacyjnyFAQ

Czy uczycie języka angielskiego tylko metodami bezpośrednimi?

Oczywiście, że nie tylko! Założyciele English 4 You!, zanim zajęli się na poważnie metodami bezpośrednimi, "zjedli zęby" na nauczaniu języka angielskiego przy użyciu metod mniej lub bardziej tradycyjnych. Nadal stosujemy szeroki wachlarz metod, w zależności od potrzeb Słuchaczy.

Nasza praktyka handlowa pokazuje jednak, że większość Klientów na poziomie podstawowym i średnio-zaawansowanym po wypróbowaniu metod bezpośrednich nie chce już "normalnego" kursu! Oczywiście, ostateczna decyzja należy do Słuchaczy - zdarzało się, że na prośbę tej czy innej grupy robiliśmy lekcje pokazowe, uwidaczniające różnice pomiędzy różnymi stosowanymi przez nas metodami.

Uwaga! Metody bezpośrednie są wykorzystywane przede wszystkim w kursach ogólnojęzykowych. Kursy maturalne, gimnazjalne, konwersacyjne czy certyfikatowe mają swoją własną specyfikę i rządzą się własnymi prawami;)

Czy to prawda, że "Callan" nie nauczy mnie pisowni ani gramatyki?

Niezupełnie;) To, że w metodzie Callana nacisk położony został na mówienie, nie znaczy, że zaniedbana została pisownia czy gramatyka. Rzecz w tym, że wprowadzane są one w taki sposób, by wspomagały komunikację, a nie odwracały od niej uwagę. W końcu reguły gramatyczne nie są celem samym w sobie, prawda?

Chcielibyśmy zaznaczyć też, że "Callan" którego w tej chwili używamy został przez nas odpowiednio zmodyfikowany i uzupełniony dodatkowymi materiałami ( w tym e-learningiem!), kładącymi w razie potrzeby większy nacisk na rozwijanie pozostałych (poza mówieniem) sprawności językowych. Jeszcze nowocześniejszą metodą jest Direct English, która łączy tradycję metod bezpośrednich z tym, co najlepsze we współczesnej metodyce nauczania języka angielskiego.

Skoro metody bezpośrednie są takie dobre, to dlaczego tak niewiele szkół językowych wykorzystuje je w swojej praktyce?

Cóż, sami do końca nie wiemy, choć, musimy przyznać, niespecjalnie nam to przeszkadza:) Podejrzewamy jednak, że chodzi o sprawy czysto "techniczne". Szkołę językową, która uczy przy użyciu metod bezpośrednich, dużo trudniej jest założyć i prowadzić. Trzeba, między innymi, zdobyć odpowiednie licencje, zadbać o właściwy dobór i przeszkolenie kadry lektorskiej, co jest procesem żmudnym i czasochłonnym (musimy pamiętać, że metody bezpośrednie wymagają od lektora znacznie więcej niż tradycyjne, gdzie, na upartego, wystarczy po prostu przerobić podręcznik), a także nieustannie sprawować odpowiedni nadzór metodyczny.

Szkoła English 4 You została założona przez anglistów-pasjonatów, którzy nie bali się nowych wyzwań ani eksperymentów, a mieli też wystarczający potencjał metodyczny, by należycie zaadoptować wszystkie nowe rozwiązania do rzeczywistych potrzeb Słuchaczy. Większość szkół językowych jest jednak zakładana przez przedsiębiorców, którzy w swej praktyce zawodowej niekoniecznie mieli wcześniej do czynienia z nauczaniem języków obcych. W tej sytuacji najlepszym dla nich rozwiązaniem jest, oczywiście, oparcie się na standartowych propozycjach wydawnictw językowych.

Czy trudno jest prowadzić zajęcia "Callanem" lub Direct English?
Czy mógłbym zostać Waszym lektorem?

Prosimy o przesłanie nam swojego CV! Nie ukrywamy jednak, że prowadzenie zajęć przy użyciu metod bezpośrednich stanowi dużo większe wyzwanie, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Oprócz wiedzy merytorycznej czy umiejętności metodycznych, trzeba się dodatkowo wykazać określonymi predyspozycjami charakterologicznymi, m.in. odpornością na stres, szybkością reakcji, zdolnością do improwizowania, odpowiednim tempem mówienia. Mieliśmy, niestety, przypadki, że lektor, który doskonale sprawdzał się w metodach tradycyjnych, nie był w stanie pozytywnie ukończyć naszego szkolenia. Niemniej jednak, jeśli nie boisz się wyzwań, zapraszamy! Z drugiej strony, nasza kadra lektorska stanowi zgrany zespół - i jeśli tylko komuś już udaje się do niej dołączyć, to raczej zostaje z nami na dłużej.

Dlaczego położyliście największy nacisk na TOEIC i TOEFL, a nie, dajmy na to, certyfikaty Cambridge?

Jeśli chcecie przygotowywać się wraz z nami do certyfikatów Cambridge, serdecznie zapraszamy! Nasz główny konsultant metodyczny zajmuje się tym już od początku lat 90-tych. Niemniej jednak, to on sam własnie zwrócił nam uwagę, że w dzisiejszych czasach, w "prawdziwym" świecie, a już z pewnością poza granicami naszego kraju, o wiele bardziej przydatne są certyfikaty ETS. Dlatego też uznaliśmy, że naszą misją powinno stać się spopularyzowanie tych certyfikatów na terenie Województwa Świętokrzyskiego.

Czy jeśli zapiszę się na kurs, a potem w ciągu roku zmienią mi się plany, będę mogła zrezygnować?

Oczywiście. Każdy Słuchacz może zrezygnować na dowolnym etapie realizacji kursu, bez podawania przyczyny i bez negatywnych konsekwencji finansowych. Jedyne czego wymagamy, to poinformowanie nas o rezygnacji z przynajmniej 30-dniowym wyprzedzeniem.

 

 

 

 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player